تبلیغات
سرگرمی ۳۶۰° - حضرت ادم
 
درباره وبلاگ


سلام چطوری؟ خوبی؟ چه خبر؟ خسته شدی؟ حوصله نداری؟ نگران نباش!!!! همه چی اینجا هست!!! جوک میخوای اینجا هست!!داستان میخوای؟ اینجا هست!!آره همه چی
دنبال کنین هر روز متن های جدید لینک های جدید!!
با تشکر از طرف مدیر

مدیر وبلاگ : صهیب رئیسی
نویسندگان
صفحات جانبی
نظرسنجی
دوست دارید چه چیزی به وبلاگ اضافه بشه؟جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

استخاره آنلاین با قرآن کریم

کد حباب و قلب

.

سرگرمی ۳۶۰°
زندگی به شرط شادی و سرگرمی
در قرآن 17 بار سخن از آدم علیه‏السلام به میان آمده.(15) در این جا نظر شما را به بخشى از زندگى او كه در قرآن آمده با توجه به روایات و گفتار مفسران، جلب مى‏كنیم:
خبر از آفرینش خلیفه خدا در زمین، و پاسخ به سؤال فرشتگان‏
خداوند اراده كرد تا در زمین خلیفه و نماینده‏اى كه حاكم زمین باشد قرار دهد، چرا كه خداوند همه چیز را براى انسان آفریده است.(16)موقعیت و لیاقت انسان را به گونه‏اى قرار داده تا بتواند به عنوان نماینده خدا در زمین باشد.
خداوند قبل از آن كه آدم علیه‏السلام پدر انسان‏ها را به عنوان نماینده خود در زمین بیافریند، این موضوع بسیار مهم را به فرشتگان خبر داد. فرشتگان با شنیدن این خبر سؤالى نمودند كه ظاهرى اعتراض گونه داشت و عرض كردند:
پروردگارا! آیا كسى را در زمین قرار مى‏دهى كه:
1 - فساد به راه مى‏اندازد
2 - و خونریزى مى‏كند
 این ما هستیم كه تسبیح و حمد تو را به جا مى‏آوریم، بنابراین چرا این مقام را به انسان گنهكار مى‏دهى نه به ما كه پاك و معصوم هستیم؟
 خداوند در پاسخ به سؤال آن‏ها فرمود: من حقایقى را مى‏دانم كه شما نمى‏دانید.(17)
خداوند همه حقایق، اسرار و نام‏هاى همه چیز (و استعدادها و زمینه‏هاى رشد و تكامل در همه ابعاد) را به آدم علیه‏السلام آموخت. و آدم علیه‏السلام همه آن‏ها را شناخت.
آنگاه خداوند آن حقایق و اسرار را به فرشتگان عرضه كرد و در معرض نمایش آن‏ها قرار داد و به آن‏ها فرمود: اگر راست مى‏گویید كه لیاقت نمایندگى خدا را دارید، نام این‏ها را به من خبر دهید، و استعداد و شایستگى خود را براى نمایندگى خدا در زمین، نشان دهید.
فرشتگان (دریافتند كه لیاقت و شایستگى، تنها با عبادت و تسبیح و حمد به دست نمى‏آید، بلكه علم و آگاهى پایه اصلى لیاقت است از این رو) با عذرخواهى به خدا عرض كردند: خدایا! تو پاك و منزه هستى، ما چیزى جز آن چه تو به ما آموخته‏اى نمى‏دانیم، تو دانا و حكیم مى‏باشى(18)
به این ترتیب فرشتگان كه به لیاقت و برترى آدم علیه‏السلام نسبت به خود پى برده و پاسخ سؤال خود را قانع‏كننده یافتند، به عذرخواهى پرداخته، و دریافتند كه خداوند مى‏خواهد انسانى به نام آدم علیه‏السلام بیافریند كه سمبل رشد و تكامل، و گل سرسبد موجودات، و ساختار وجودى او به گونه‏اى آفریده شده كه لایق مقام نمایندگى خدا است.
,


 
کد حباب و قلب